Aktuální opatření

Vláda dne 8. 10. 2020 ve snaze zpomalit šíření onemocnění Covid-19 zpřísnila bezpečnostní opatření, která se významně dotknou nejen školáků, ale i nájemců. 

Výuka

Výuka na 1. stupni pokračuje ve stejném režimu jako dosud, tzn. pouze bez zpěvu v hodinách hudební výchovy a tělesná výchova může probíhat pouze mimo tělocvičnu.

Výuka na 2. stupni bude smíšená, tzn. polovina tříd bude mít prezenční vzdělávání, druhá polovina distanční vzdělávání. Intenzivně pracujeme na úpravě rozvrhu, během víkendu budou rodiče informování prostřednictvím Edookitu. Děkujeme za pochopení.

Účast na distanční výuce je pro žáky povinná, proto prosíme rodiče o součinnost, tzn. zajištění takových podmínek, aby se děti mohly výuky zúčastnit. Pro rodiny, které nemají k dispozici počítač pro dálkovou výuku, nabízíme několik počítačů k zapůjčení (zájemci pište na krutova@zslipence.cz).

Žákům, kteří budou na distanční výuce, budou automaticky odhlášeny obědy. V případě zájmu o oběd je možné si jej přihlásit a vyzvednout v režimu cizího strávníka - tzn. zatavené v jednorázovém obalu k vyzvednutí u bočního vchodu (naproti Lip-kafé) v době od 11:15 do 11:30. Na rozdíl od jarního období, kdy obědy v době distanční výuky bylo možné odebírat pouze za nedotovanou cenu (70 Kč), je nyní účast na distančním vzdělávání pro účely nároku na hmotné zabezpečení považována v širším smyslu za pobyt ve škole, takže obědy je možné odebírat za dotovanou cenu, tzn. 25 resp. 27 Kč. Prosíme ale o dodržení času výdeje, obědy nevyzvednuté v tomto čase propadnou bez náhrady.

V týdnu od 26. do 30. 10. nebude škola v provozu. Na pondělí a úterý byly vládou vyhlášeny mimořádné prázdniny, ve středu je státní svátek, ve čtvrtek a pátek plánované podzimní prázdniny. Jídelna bude v tomto týdnu mimo provoz.

O situaci od 2. 11. budeme informovat v návaznosti na další opatření vlády. 

Školní družina

Provoz školní družiny není omezen.

Kroužky

Kroužky Příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka a Příprava na přijímací zkoušky z matematiky budou probíhat distančně, informace dostanou žáci Edookitem. 

Všechny ostatní kroužky budou od pondělí 12. října až do odvolání pozastaveny. Odpadlé lekce budou kompenzovány (nahrazeny nebo vráceny finanční prostředky). 

Nájmy

Od pátku 9.10 až do odvolání bude tělocvična uzavřena. Nevyužité nájmy budeme na konci kalendářního roku kompenzovat.

 

Děkujeme za pochopení.

Jitka Krůtová

Sdílet