Děti dostaly nabídku knížek

Naše škola podporuje aktivitu několika nakladatelství, která se zaměřují na dětskou literaturu a nabízejí knížky dětem na mateřských, základních i středních školách. Klub mladého čtenáře (KMČ) funguje od roku 1964 na téměř čtyřech tisícovkách škol v ČR a řadu let i na naší škole. Díky nim si děti mohou několikrát za rok vybírat z nabídky dětských i naučných knih. “Prodlouženou rukou“ těchto nakladatelství na jednotlivých školách jsou školní důvěrníci, kteří dětem rozdávají katalogy a pak jim objednané knížky rozdávají. Funkci školního důvěrníka v naší škole zastává člověk nejpovolanější, paní učitelka Martina Adamová, která má vystudovanou střední knihovnickou školu a léta pracovala ve zbraslavské knihovně.

Do loňského roku probíhaly platby bezhotovostním převodem prostřednictvím záloh. Tento způsob ale nebyl úplně správný a ani nebyl příliš šťastný, protože některé děti (resp. jejich rodiče) objednávaly i přesto, že finanční prostředky na jejich školním virtuálním kontě na to nestačily. Školní důvěrník i paní hospodářka pak strávili spoustu času „uháněním“ těchto dětí a trvalo i několik týdnů, v některých případech dokonce i měsíců,  než děti chybějící peníze přinesly.

Od letošního roku tedy oddělujeme školní akce od objednávek knih prostřednictvím KMČ. I nadále budeme podporovat tuto aktivitu a umožníme prostřednictvím školního důvěrníka knížky nabízet, přecházíme ale na jiný způsob úhrady. Děti budou odevzdávat objednávku zároveň s příslušným finančním obnosem, a to v hotovosti na recepci oproti potvrzení, které paní recepční vystaví. Pokud nebude mít dítě s sebou příslušnou finanční částku, objednávku od něj paní recepční nepřevezme. Hromadnou objednávku knížek pak tedy udělá školní důvěrník pouze na základě objednávek, které jsou „kryté“ hotovostí :) Distribuce knížek díky tomu pak bude záležitostí jednoho dne a nikdo se nebude muset zdržovat vymáháním dlužné částky.

Nová pravidla jsou tedy jasná. Teď už Vám nic nebrání tomu, abyste prolistovali první katalog. Děti z prvního stupně si ho přinesly domů a několik dalších katalogů pro zájemce z druhého stupně je k dispozici ve vestibulu vedle úřední nástěnky u hlavního vchodu. Termín, do kdy děti mohou knížky objednávat a platit, je daný - nejpozději do pátku 25. září. Na pozdější objednávky nebudeme moci brát zřetel. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné čtenářské zážitky.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet