Družina jela do ZOO

V úterý 22. září se děti ze školní družiny vypravily na výlet do ZOO Praha. Od školy odjížděly zájezdovým autobusem. Součástí výletu byla komentovaná prohlídka některých expozic s odborníky ze ZOO.

Jedním odborníkem byla paní učitelka Voráčková z naší školy. Děti měly za úkol porovnávat, jak se liší život zvířat v ZOO a ve volné přírodě. Během prohlídky se lektorka zaměřila na úskalí chovu a porovnávala je s podmínkami prostředí. Trasa vedla spodní částí zahrady, kde mají své výběhy: panda červená, tučňák Humboldtův, chápan středoamerický, gaviál indický, plameňák chilský a kubánský. Prohlídka končila v nově otevřené expozici Darwinův kráter, který obývá ďábel medvědovitý, klokan obrovský a klokan rudokrký. V této části se dětem nejvíce líbilo ve výběhu u klokanů, kde si je mohly prohlédnout z bezprostřední blízkosti. Tady jsme se s lektory rozloučili a dále pokračovaly děti jen s paní vychovatelkami.

Následovala svačina a krátký odpočinek s nákupem suvenýrů. Poté jsme se přesunuli do horní části zoologické zahrady. Šli jsme okolo pavilonu goril a šelem, které jsme si také prohlédli. Dále přes lávku na Geostezku, která nás dovedla až ke slonům a žirafám. Tady byla druhá přestávka  našeho výletu. Děti si odpočinuly, nabraly síly a zakoupily si zmrzlinu.

Nakonec jsme zamířili k vydrám, ledním medvědům a úplně poslední zastavení bylo u hravých lachtanů.

Výlet se všem moc líbil a plni dojmů jsme nasedli do autobusu a vrátili se zpět ke škole.

Zuzana Fatková, vedoucí vychovatelka

Sdílet