Hledáme nové kolegy pro školní rok 2021-22

Letošní školní rok je krátce za svou polovinou a školy už se připravují na rok příští. Přestože se všichni ředitelé snaží vytvořit na své škole stabilní kolektiv, každý rok dochází k nějakým změnám. Mateřství, odchod do důchodu, stěhování, lákavé nabídky z jiného oboru, nebo zdravotní či osobní důvody. Příčiny mohou být různé, ale důsledek je stejný - z některého z výše uvedených důvodů se každý rok školy s některým kolegou musí rozloučit. Stejně to bude i letos. I tentokrát se budeme s některými kolegy loučit.

Sehnat kvalitní pedagogy není vůbec jednoduché, obzvlášť v této době. Kontakt se žákem nám chybí. Učitelé mluví do obrazovky s barevnými puntíky, za kterými se schovávají jednotliví žáci. A i když mají někteří zapnutou kameru, víme, že spousta z nich sice poslouchá, ale zároveň hraje počítačové hry. Je to únavné a demotivující…

Sehnat ty správné kolegy je ale složité i v normální době. Kromě toho, že jim musí „ladit“ naše filosofie, aby se u nás cítili příjemně, musíme být také v dobré dojezdové vzdálenosti od jejich bydliště, a navíc bychom měli obvykle nabídnout plný úvazek. Na velkých školách to není žádný problém, ale ne tak na malých školách, kde některé aprobace nejsme schopni „uživit“. Např. učitel s aprobací D-OV nedosáhne na naší škole na plný úvazek, i když bude učit všechny dějepisy a všechny občanské výchovy na druhém stupni. Podobná situace je i s dalšími aprobacemi, které mají žáci v rozvrhu 1-2 hodiny týdně. Když se pak dohodneme na částečném úvazku, po čase takového pedagoga obvykle ztratíme, protože dá přednost škole, kde mu mohou nabídnout plný úvazek. Dva podobné případy řešíme i letos…

Pro příští školní rok tedy do našeho kolektivu sháníme kolegy, kteří jsou dobrými pedagogy i prima kolegy. Sháníme učitele, kteří jsou k žákům milí, ale zároveň důslední a přiměřeně přísní. Hledáme učitele, které práce s dětmi baví, a kteří dokáží pracovat v týmu. Doufáme, že najdeme takové učitele, kteří kantořinu budou mít nejen jako povolání a stanou se členem našeho kolektivu na dlouhou řadu let…

Pro školní rok 2021-2022 tedy hledáme…

Pro více informací pište na krutova@zslipence.cz nebo volejte na 731 522 439.

 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet