Jak v této době do divadla? Přece online s KMD!

Již loni jsme v druhém pololetí řešili nemožnost návštěv divadel a skončilo to nakonec vrácením poměrné částky zaplaceného příspěvku Klubu mladých diváků.

I v tomto školním roce to vypadalo s našimi „živými“ návštěvami velmi špatně, trvající situace však přiměla řadu divadel k vysílání inscenací naživo či ze záznamu.

Této možnosti se chopil i KMD a někdy v únoru přišla první nabídka na online představení. Nakonec jsme si vybrali záznam derniéry slavné Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nicDivadla v Dlouhé. A udělali jsme dobře! Představení se všem moc líbilo, od dětí mi přišly samé kladné ohlasy! Velkým ozvláštněním bylo to, že se v hlavní roli roli Beatrice průběžně střídaly obě její představitelky, Helena Dvořáková a Eva Hacurová. Ke sledování inscenace byl doporučen společenský oděv, ovšem nevím, kolik dětí tento oděv doopravdy použilo ☺.

Protože se nám tato možnost zalíbila, bude teď v dubnu následovat další inscenace, tentokrát Roots souboru La Putyka. Doufám, že se nám to všem opět bude líbit!

Luboš Vayhel, vedoucí KMD

Sdílet