Páťáci stmelují svůj nový kolektiv

Pátá třída je vlastně přechodový rok mezi prvním a druhým stupněm. Pro žákyně a žáky to znamená spoustu změn, ve čtvrté třídě měli na většinu předmětů jednoho učitele, letos už mají učitelů více. Naši páťáci navíc vytváří nový kolektiv ze dvou čtvrtých tříd. Abychom jim tento přechod co nejvíce usnadnili, vyjeli jsme na tři dny na harmonizační výjezd mimo školu, kde se měli možnost poznat úplně z jiné stránky, než jak by jim to umožnily školní lavice.

Vyjeli jsme hned v pondělí ráno, abychom do penzionu Lumka v Zásadě dojeli společně s instruktory Viktorem a Gabi co nejdříve a mohli se zabydlet na pokojích, naobědvat a po chvilce klidu se pustit do společného odpoledního programu.

Za celý pobyt se děti společně s učitelkami naučily spoustu nových her a dohromady pracovaly na zdolávání zadaných úkolů i bez mluvení. Navzájem se poslouchaly, respektovaly názory druhých a omlouvaly se ostatním při nějakém přešlapu. Hádky vznikaly vlastně jen kvůli prkotinám a jasně jsme si ukázali, že neposlouchání se nevyplácí. Počasí nám celou dobu přálo a hlady jsme nestrádali.

Tři dny utekly jako voda a všichni jsme se zase vrátili do Lipenců se spoustou pěkných společných zážitků, které bychom jen tak jinde nezískali a které určitě napomohou k souznění v celém novém školním roce a snad i déle.

PS vzkaz pro děti: Hry Buldog, Hlava-Lev, Zip, Virus apod. jste určitě nehrály naposledy :)

Milada Rehová, třídní učitelka a Lucie Hurdálková, vyučující ČJ a TV


12 / 30
 
 


 
 
 

Sdílet