Páťáci na Bookni si!

V úterý 18. září vyrazili páťáci společně s paní učitelkami na festival Bookni si! – knižní řádění pro děti. Naše škola se této akce zúčastnila již počtvrté, letos ovšem došlo k přesunu z MeetFactory do KC Novodvorská.
Ve velkém sálu probíhal doprovodný program po celou dobu. Hned na začátku byla na pódiu pokřtěna nová kniha Daniely Krolupperové Polštářoví podvodníci. Dále zde bylo několik výtvarných dílen: s Ivou Knehtovou (výroba vlastních razítek), s Ilonou Komárkovou (záložky do knih), s Anetou Žabkovou (kreslení obrázků podle přání, například přísná učitelka viz foto), s Andreou Popprovou (tvorba papírových figurek); dále Plackovač, Rosteme s knihou, Fotokoutek, Knižní lázně aneb prostor pro odpočinek a svačinu, Hlasožrout (hlasování o cenu Bookni si! 2018) a časopis Puntík i s chodícím maskotem Puntíkem.
V 10 hodin jsme se přesunuli do divadelního sálu, kde začal náš hlavní program: LiStOvÁnÍ s Lukášem Hejlíkem. Bylo to divadelní představení o dvou hercích s knihou Bláznivá teta a já aneb „Rychle pryč!“ řekla teta Matylda od Sylvii Heinlein v ruce. Představení to bylo zábavné, dokonce herci zapojili do děje i několik našich žáků sedících v první řadě.
V tento den jsme se ve velkém sále potkali ještě s našimi třeťáky, kteří také jako páťáci tvořili v dílnách, nechali se ve skupinkách vyfotit ve Fotokoutku, nakoupili knihy v obchůdku U Potrhlých knihomolek a dali si nějakou ňamku v kavárně.

Lucie Hurdálková, učitelka českého jazyka

Sdílet