Deskohraní jako dárek nejmladším

Vánoce jsou tady. Tedy skoro tady. Ještě se párkrát vyspíme. A už budou tady. Děti se nemohou dočkat. Na stromeček. A hlavně na dárky!

Že dárek pod stromečkem nemusí být vždy jen zabalený v papíru s mašličkou, se mohli ve středu přesvědčit nejmladší žáci naší školy. Čtvrťáci pro ně připravili dopolední deskohraní. Rádi jim věnovali svou pozornost i znalost pravidel deskových her, které rozeseli v jídelně a pozvali prvňáčky i druháky ke společnému hraní. Od stolu ke stolu mohly děti přecházet, jak se jim zlíbilo. Tu se pozdržet více, tu jen nakouknout. Tu se ponořit do napínavé hry, tu zamyslet nad záhadou či tajným kódem, tu zvolit správnou kartu nebo se jen na pozdrav plácnout ploutví a hned na stůl vynést další trumf. Soutěžilo se, spolupracovalo, kouzlilo se, všude to bzučelo jako ve včelím úlu, až se energie přenesla do patra, do třetí třídy, která s paní učitelkou místo matiky taky na chvíli vplula do herního doupěte. „Píšu, že se ztratila červená kulička,“ hlásil Matěj, který se rozhodl, že bude evidovat všechny ztráty do připraveného sešitu. Přece jen, pořádek musí být:) „Tak to si už zase škrtni, Patrik už ji pod stolem našel,“ hlásili za chvíli spolužáci. Zápisníček zůstal nakonec prázdný, jídelna uklizena, děti spokojené a Vánoce zase o kousíček blíže.

Petr Mutina, třídní učitel 4.A

Sdílet