Naši žáci jsou Ježíškovými vnoučaty

Asi jste už slyšeli, že existují Ježíškova vnoučata, že? Od minulého týdne jsou i na naší škole…

V prvním prosincovém týdnu naše škola zachytila facebookovou výzvu Českého rozhlasu „Nakreslete vánoční přání pro Ježíškova vnoučata“ A protože dobrých skutků není nikdy dost a v předvánočním čase zvlášť, naše paní učitelky a paní vychovatelky se společně s dětmi pustily v následujícím týdnu do výroby vánočních přáníček, která se poté zabalila do velké krabice a v pátek 15.12.2018 později odpoledne jsme vše osobně doručili do budovy Českého rozhlasu v Praze.

A co je projekt Ježíškova vnoučata? Vznikl na podzim roku 2016 z podnětu novinářky Olga Štrejbarové, která si při jednom svém natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory a vánoční dárek nebo přání nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. V roce 2017 se do organizace Ježíškových vnoučat pustil Český rozhlas. Oslovil stovky domovů pro seniory, zdravotnických zařízení a pečovatelských služeb a v projektu pokračuje i v roce 2018. Pokud se chcete dozvědět více, můžete kliknout na jejich webové stránky.

Jsme rádi, že děti se do akce zapojily s nadšením a část jejich práce si můžete prohlédnout v přiložené galerii.

Simona Kuthanová

Sdílet