Knihárna hostila deskovky

Pravidelná středeční knihárna opět po čase ožila deskovými hrami. Čtvrťáci připravili pro spolužáky, rodiče, prarodiče a všechny ostatní zájemce dvouhodinové deskohraní. V zádech s kavárenským týmem paní učitelky Ullspergerové se postarali též o obsluhu hráčů a hostů. „Ty sis z domova přinesla svůj vlastní tác?“ Ptal jsem se Alenky. „No, minule jsem chtěla obsluhovat, ale už na mě žádný nezbyl. Tak teď mám svůj. Dáte si něco?“ Usmívala se pro tento podvečer mlaďounká servírka.

V tom mumraji se vždy jeví zajímavým příspěvek rodičů dětí. Nejprve doma napečou nějaké dobroty nebo připraví chlebíčky, doručí je do školy a pak si je, světe div se, sami zpátky po porcích zase kupují! A děti si tak mohou vyzkoušet i finanční matematiku. Korunka ke korunce, dýško, všechno do jedné kasičky. V tu se včera proměnila kabelka Sofinky. No a po zavíračce všechno vysypat, přepočítat a těšit se na nějaký třídní výlet, kdy se zisk z akce rozpustí ve zmrzlinových kornoutcích.

Občerstvení ale nebylo to hlavní. Především se hrálo, přemýšlelo, vzývalo štěstíčko, díky pravidlům některých deskovek se dokonce švindlovalo, mastily se karty, koulely se kostky, otáčely se žetony a žhavily se mozkové závity. Hezké to bylo. Moc hezké. Zase si to někdy dáme takto společně.

Petr Mutina, vedoucí kroužku Deskových her

Sdílet