Proběhl sedmý ročník volejbalového turnaje

V sobotu 19. ledna se do místní sportovní haly sjeli sportovní nadšenci z Lipenců i blízkého okolí, aby si užili den plný volejbalu. Konal se tu totiž sedmý ročník turnaje o putovní pohár ředitelky školy s názvem MALIPUT (malý lipenecký puťák). V letošním ročníku o účast v turnaji projevilo zájem osm týmů, hrát jich však může pouze šest…

Tradičně se jednalo o amatérské volejbalisty s nejméně dvěma ženami v týmu. Hrálo se celkem 15 zápasů systémem „každý s každým“ a dobrá zpráva je, že se nikdo nezranil a všechny zápasy proběhly v naprosté pohodě.

Výsledky turnaje:
1) Kamenožrouti – nováček turnaje; tým, který se z pozice náhradníků dostal do turnaje pár dnů před turnajem poté, co Hostivařské stádo bylo nuceno svou účast zrušit,
2) Vyšží dífčí – nejméně sehraný tým; v této sestavě hrál poprvé (někteří hráči se dokonce seznamovali až před zápasem), přesto obhájil loňské druhé místo,
3) Bonbony – nováček soutěže, tým s nejmladším a zároveň také nejstarším hráčem, mezi nimiž byl věkový rozdíl téměř čtyři desetiletí,
4) Chejnický sršáni – tým, který dorazil jen v pěti a bez některých svých opor, po výhře v roce 2017 a třetím místě v loňském ročníku tak zůstal poprvé „bez medaile“,
5) SRPŠ – tým s nejvyšším věkovým průměrem (téměř 50 let) se blýskl nejen vyrovnanými zápasy, ale také skvělým fanklubem :)
6) Lipavon – domácí tým skončil sice na šestém místě, ale žádný set nedali nikomu zadarmo a bojoval o každý míč

Letošní ročník byl trochu zvláštní než ty předchozí. Nejen tím, že se hlásilo víc týmů než jsme mohli do turnaje zapsat, ale pohár za účast si odnesly všechny týmy, nejen první tři jako obvykle. Proč? Protože letošní školní rok je stopadesátý v historii lipenecké školy. V říjnu jsme oslavili 150. výročí založení naší školy a k této příležitosti jsme nechali vyrazit pamětní mince. Na památku ji dostal každý z účastníků letošního „narozeninového“ turnaje. Atmosféra při turnaji byla přátelská a veselá, užili jsme si krásný volejbal i spoustu legrace. Poděkování za účast a fair play patří všem hráčům, speciální poděkování Petrovi za hudební doprovod a Monice za skvělé tousty.

Věřím, že v podobném duchu proběhne i osmý ročník turnaje Maliput, který bude s největší pravděpodobností opět třetí sobotu v lednu příštího roku, tedy 18. ledna 2020.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet