Třeťáci se vydali do světa animovaného filmu

Seznámit se s dílem světově uznávaného českého filmového tvůrce a doslova nahlédnout pod pokličku filmových triků se podařilo dětem z 3. A a 3. B při návštěvě Muzeum Karla Zemana.
Na výstavě si děti osedlaly okřídleného koně Barona Prášila, vrátily se zpět časem na Cestě do pravěku a vznesly se na létajícím stroji z vynálezu zkázy, prohlédly si strojovnu ponorky, rozluštily, proč je ve filmu vše proužkované a jak byly natočeny scény pod vodou. Zhlédly ukázky z rozsáhlé autorovy filmografie a vyluštily kvíz. Před samotnou návštěvou muzea se děti měly možnost projít po Karlově mostě, podívat se z něj na Národní divadlo, Pražský hrad a katedrálu sv. Víta.

Martina Adamová, třídní učitelka 3. A a Lenka Řezníčková, třídní učitelka 3. B

 
  
 
 

Sdílet