Třeťáci navštívili Planetárium navzdory špatnému počasí

Ať je škaredě, sychravo nebo sněží, probíhají v Planetáriu Praha programy pro školy.
Pondělí začalo deštěm, ale to třeťákům nevadilo, protože největší promítací plocha v České republice promítá za každého počasí. Cesta na pražské Výstaviště byla dlouhá, ale stálo to za to. Po příchodu se děti nasvačily a pak si mohly samy prohlédnout sál s nejrůznějšími výukovými panely, interaktivními tabulemi, mohly nahlédnout do přistávacího modulu, podívat se a sami rozpohybovat planetu Zemi kolem Slunce, vyzkoušet si princip černé díry apod.
Pak už jsme měli objednaný program, kde nás paní průvodkyně posadila do promítacího sálu a provedla nás noční oblohou a nejznámějšími souhvězdími. Dvojice tučňáka a ledního medvěda nám pak v krásném filmu Polaris ukázala severní a jižní pól a spolu s nimi jsme cestovali na palubě vesmírné ponorky k různým planetám. A když jsme z útulného Planetária vyšli ven, po dešti nebylo ani památky a na cestu do školy nám svítilo sluníčko.

Martina Adamová, třídní učitelka 3. A a Lenka Řezníčková, třídní učitelka 3. B
 

Sdílet