Děti z družiny se byly podívat na zrození Ježíška

Ve čtvrtek 6. prosince se děti ze školní družiny vydaly po obědě na pěší výlet do námi velmi oblíbeného černošického divadla na pohádkuLegenda o hvězdě.
V divadle nás mile uvítali a hned, jak si děti posedaly na židle, začalo představení o zrození Ježíška. Celou pohádkou nás provázela herečka Eva Hrušková se svým hereckým kolegou. Na pódium byly pozvány i děti – některé si zahrály hlavní postavy Marii a Josefa, další ztvárnily tři pastýře a Tři krále. Zájem o role byl velký, a tak bylo těžké vybrat. Součástí pohádky bylo zpívání koled a pár tanečních prvků.
Představení mělo ohromný úspěch a všem se moc líbilo. Dlouhým potleskem jsme odměnili všechny herce. Děti se během pohádky dozvěděly, že původně Marie s Josefem odešli z Nazaretu do Betléma, kde se Ježíšek narodil. Zjistily také to, že Tři králové nesli dary Ježíškovi právě až z Nazaretu, nebo že Marie s Ježíškem a Josefem utekli před zlým Herodem do Egypta.
Odpolední svačinu jsme si dali ještě uvnitř divadla a pak jsme vyrazili do cukrárny, kde si některé děti koupily nějaké dobroty. Poté už jsme se vydali na cestu zpět do školy. Během cesty se ale začalo stmívat, a tak děti mohly konečně rozsvítit baterky, které si na toto odpoledne přinesly z domova. Cesta tak byla zajímavější, veselejší a dobrodružnější. Z výletu jsme se vraceli spokojeni, příjemně unaveni a s dobrou náladou :).

Renáta Šafářová, vychovatelka 
 
 
 
 

Sdílet