Družina má ráda výzvy :)

Děti z družinky se zúčastnily výtvarné soutěže při příležitosti Světového dne vrabců. Kvůli úbytku vrabců byl organizací Nature Forever Society v roce 2010 vyhlášen Světový den vrabců, který připadá na 20. března. Soutěž vyhlásilo Středisko ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy.
Zapojily se děti ze všech našich družinových oddělení. Úkolem soutěže bylo jakkoliv ztvárnit nebo nakreslit nejoriginálnějšího vrabce. Děti se s nadšením do svých výtvorů pustily. Někdo zvolil obrázek kreslený pastelkami, někdo vrabce vystřihl ze čtvrtky, vybarvil a dolepil očičko, další použily lepení malými kousky látek na korkovou destičku nebo techniku mačkaného papíru namočeného v lepidle, z kterého tvarovaly tělíčka i křidélka. V konečné fázi byli vrabčáci jako živí :)

Všechny výrobky i výkresy se dětem podařily na výbornou….a tak všem dětem přejeme good luck!

Renáta Šafářová, vychovatelka

Sdílet