Družina jela za vůní perníku

Ve středu 14. listopadu si děti z družiny vyjely za vůní perníku do Počepic. V autobuse měly připravený program, který byl složený z otázek (kvízu) týkajících se vánočních zvyků a tradic spojených s Vánocemi.
Během hodinky jsme dojeli na místo, kde nás přivítala paní delegátka, která se nám po celou dobu věnovala. Děti si mohly dle vlastní fantazie vyzdobit perníčky, které si odvezly domů, nebo je někteří rovnou snědly :) Pak jsme se všichni oblékli do slušivých ochranných oděvů a šli jsme se podívat přímo do výroby, kde jsme viděli, jak se strojově válí těsto, vykrajuje, plní do formiček, peče. Dále jsme viděli, jak se ručně vyrábí a zdobí třeba zasněžená perníková chaloupka s rampouchy, adventní perníkový stromeček, perníkové srdce nebo čert, anděl a Mikuláš. Jak se vše ručně balí a připravuje do prodeje. Děti se také dozvěděly, co vše je potřeba na výrobu tolik oblíbeného perníku.
Nakonec si děti ještě pohrály na hřišti, které bylo přímo v areálu. Odpoledne v Počepicích se všem líbilo a všichni jsme si výlet moc užili.

Petra Vorlová, vychovatelka 
 


 
 
 

Sdílet