Děti z družiny si vyšly na vyhlídku

Jaro jsme s družinkou ve středu 20. března přivítali procházkou na vyhlídku na Vrané nad Vltavou.
Po obědě jsme s dětmi vyrazili na náš první pěší výlet tohoto roku. Vydali jsme se „horními“ Lipencemi lesem na zbraslavské Baně, kde jsme omrkli u mostu v ohradě několik koz, ovcí, slepic a prase. Pokračovali jsme Baněmi, opět lesem, kolem obory, kde jsme mohli vidět, jak kácí stromy a následně je zbavují větví pomocí těžké techniky, tzv. Lesním kombajnem. Obzvláště pro kluky to byla velice zajímavá podívaná.
Jelikož bylo krásně a sluníčko nám celou cestu svítilo, na vyhlídku jsme došli všichni pořádně zahřátí.
Z vyhlídky jsme například viděli kromě Vraného i vodní nádrž Vrané, Vltavu i most Dr. Edvarda Beneše ve Štěchovicích. Poté, co jsme se pokochali krásou přírody, vrhly se děti na svačinu, aby se posílily na cestu zpět.
Do školy jsme se vrátili příjemně unaveni a s dobrou náladou. Výlet se nám opět moc vydařil a vládla skvělá nálada. Ušli jsme krásných 10 km. Myslíme si, že se děti těšily večer do postele :)

Renáta Šafářová a Petra Vorlová, vychovatelky
 

Sdílet