Družinu navštívily příšerky

Ve středu 30. ledna za námi do školní družiny opět přijel pan Procházka ze sokolnického spolku Teir, tentokrát s programem Zvířecí příšerky.

Přivezl kromě projektové prezentace, také živá zvířata. V průhledné přepravce dovezl Strašilku, Sklípkana, Gekončíka nočního a v polystyrenové bedně dřímal Hroznýš královský. Děti měly možnost se tak zblízka zadívat Strašilce do očí, slyšely, jak šustí, když se rozčílí, odvážný Matouš měl sklípkana v dlani a Hroznýše jsme si skoro všichni pohladili a obdivovali, jaký je to parádní kousek. Tedy, kromě paní učitelky Petry, která bude mít divoké sny hodně dlouho :)

Děti se dozvěděly informace, že strašilky nekoušou, maskují se aby je nikdo neulovil. O pavoucích, jak si omotávají svou kořist pavučinou a nechávají si tuto potravu na později, ta vydrží čerstvá 7–10 dní. Že má sklípkan dva zuby, kterými když kousne člověka, bolí to, asi jako včelí píchnutí. O hadech vědí, že neslyší, vnímá otřesy a podle nich se orientuje, čichá jazykem a horním patrem nebo to, že roste celý život a díky tomu si svléká svou starou kůži, pod kterou se mu vytváří nová – větší. Zajímavá projekce byla též o některých rybách, žábách, ještěrkách, ptácích a savcích, konkrétně o netopýrovi a ksukolovi.

Všechny nás tento program velice zaujal, děti měly na konci přednášky spoustu dotazů. Zažili jsme, tak opět, další velmi vydařenou akci.

Renáta Šafářová, vychovatelka 
 

 
 
 

Sdílet