Skokan roku potřetí

Tradičně čtvrtého čtvrtý pořádá naše škola soutěž v přeskoku přes švihadlo s názvem Skokan roku. Letos se tak stalo potřetí. V sedmi kategoriích dokázali pouze tři loňští vítězové navázat na svůj triumf, což svědčí o rostoucí atraktivitě této akce. Zvláště na prvním stupni, kde se znovu přepisovaly rekordy! Raritou jsou zlaté poháry sourozenecké dvojice Klárky a Sáry, první jmenovaná vyhrála mezi druháky, druhá mezi čtvrťáky. Sestrám Beatce a Matyldě se právě v těchto kategoriích podařil podobný kousek, když obě braly bronz. Vítězství Františka z páté třídy se čekalo, ten jediný sebral třetí rok po sobě pohár za primát mezi sobě rovnými a podruhé si na rok propůjčil i putovní pohár pro nejlepšího skokana prvního stupně. Největším překvapením ale byl třeťák Tobík, vloni mezi druháky bronzový sesadil letos z pomyslného trůnu Martina výkonem, který by stačil na stříbro i v kategorii o rok starších! A když porovnáním zjistíme, že i šestá letos mezi čtvrťáky by vloni brala stříbro v této kategorii, skoky Tobíka přímo šokují! Absolutním skokanem druhého stupně se stal Jára K.

Vynikající bylo prvostupňové publikum a vynikající byli trpěliví počítající rozhodčí. Díky všem se mohl třetí ročník natrvalo zapsat do historie. Jasně, možná je to jen takový malý skok pro člověka lipeneckého, ale znáte to…

Zde jsou k nahlédnutí letošní výsledky i porovnání s loňským ročníkem.

Petr Mutina, třídní učitel 4. A
 

Sdílet