Stali se z nás degustátoři sýrů :)

Že jsou sýry zdravé a jsou zdrojem bílkovin, vápníku a vitamínů, víme všichni, my dospělí i děti. Každý má mezi sýry svého favorita, chutnají mu sýry přírodní nebo tavené, někdo má radši sýry měkké někdo spíše sýry tvrdé, někdo jen sýry z kravského mléka a někdo se rád zakousne třeba do sýra z mléka kozího. Dospělí pak s chutí ochutnávají vyzrálé kvalitní sýry z celé Evropy.
My jsme s dětmi na prvním stupni taky ochutnávali. V naší sýrové krabici, kterou jsme dostali v rámci projektu Mléko do škol, jsme objevili několik druhů sýrů. Z Holandska pochází sýr Eidam a také sýr Gouda, který je označován jako jeden z nejlepších sýru, ochutnali jsme také Ementál a pomazánku z tvarohu a smetany Imperiál, z které se dá upéct třeba bábovka. Sýr žervé jsme pak mohli zkusit buď přírodní, s pažitkou nebo s kapií. Na sýrových jednohubkách si pochutnaly všechny děti.

Martina Adamová, třídní učitelka 3. A

Sdílet