Dotek anděla

Podaly si ruce. Pohlédly si do očí. „Dobrý den, Kašáková,“ usmívala se na modelku a účastnici České Miss 2014 naše paní školnice. „Kašáková? To jako vážně? Já jsem Veronika Kašáková! Nejste někdo z mé rodiny?“ reagovala překvapeně zakladatelka Nadačního fondu nesoucího její jméno, když k nám do školy přijela na návštěvu. „Ne. Bohužel ne.“ odvětila Andulka. „To je škoda, tuze se mi líbíte.“ opáčila jí Veronika.

Veronika, autorka knihy Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola, se do Lipenců dostala poté, co se dozvěděla o aktivitách našich čtvrťáků směřujícím ke spolupráci s Dětským domovem Charlotty Masarykové na Zbraslavi. Ti tam začátkem prosince byli se třídou poprvé. Před Vánoci pak dětem z dětského domova napekli cukroví. A na jaro a léto letošního roku plánují s dětmi ze zbraslavského dětského domova nějaké pravidelné společné radovánky. Nadační fond Veroniky Kašákové podporuje děti z dětských domovů v celé republice, takže se dobré úmysly a dobré skutky všech stran mohly potkat, popovídat si i se obejmout. Veronika je jako anděl. Vzezřením i skutky. Vyprávěla dětem o lásce, která se někdy nedostává a jindy přetéká, o kouzelné moci zrcadel a slov, o strastech, které se dají překonat, o odpuštění, o plánech a snech. Její slova se dotkla srdcí malých i velkých posluchačů. Je mou milou povinností předat vzkazy čtvrťáků, které za Veronikou společně s díky za milou návštěvu posílám…

„Milá Veroniko, tvůj program se mi moc líbil a těším se na příště. Ten lísteček jsem schovala. Už skoro nevím kde je. Přeji ti, ať seš modelkou stále a ať se k nám brzy vrátíš.“ Terezka

„Líbilo se mi moc hodně to tvoje povídání.“ Oli­ver

„Zaujalo mě nejvíce, že jste byla 16 let v dětském domově.“ Celestin

„Byla jsme napjatá, že jsem skoro ani nedýchala (když jste tady byla).“ Sofie

„Moc se mi líbilo psaní těch snů, jo a to přání jsem si už schovala.“ Sára

„Moc se mi líbilo, jak sis s námi povídala.“ Matylda

„Máš srdce ze zlata.“ Klárka P.

„Jsi hezká. Věříš si. Až budu velký, chci být jako ty.“ Míša

„Přeji ti, ať seš pořád hezká!“ Adam

„Mně se líbilo, že jsi o sobě mluvila moc hezky.“ Tonda V.

„Přeji ti, abys měla zdraví a hodně dětí a abys měla milující rodinu.“ Marie

„Přeji ti, abys byla pořád tak krásná, jako jsi teď a aby se ti v životě vedlo dobře, jak nejvíce to půjde.“ Nela

„Užívej si všechno naplno.“ Daniel

„Přál bych ti, abys vyhrála pohár modelky.“ Kuba

„Přeji ti, abys byla nejkrásnější.“ Michal

„Přeju cestu kolem světa.“ Filip

„Přeju Veronice lásku a lásku k sobě.“ Tonda U.

„Moc se mi líbilo, jak ses s námi bavila. Přeji ti hodně věcí a ať se ti podaří vyhrát.“ Honza Š.

„Přeju hodně zdraví a hezký byt.“ Míra

„Velmi mě zaujalo, jak jsi povídala o svém životě a jak jsi povídala o tom hodným a zlém vlkovi.“ Patrik Š.

„Jsem moc rád, že jste sem přijela, snad příští rok ten mis vyhrajete.“ Ši­mon

„To, jak jste říkala, že se máme koukat do zrcadla, tak jsem si vzpomněla na vás. Jste ta nejlepší paní. Jste krásná. Děkuji za hezký dárek k narozeninám. Já totiž mám dnes narozeniny.“ E­lla

„Buďte stále tak milá a sebevědomá. Nikdy nebuďte nemocná a buďte hlavně šťastná. Už se moc a moc těším, až k nám zase přijedete. Zážitek s vámi byl úžasný a krásný. Nikdy na to nezapomenu.“ A­málka

Veroniko, vidíte to, teď už jste z naší rodiny! A ve škole v Lipencích jste kdykoliv vítána.

Petr Mutina, učitel 4. AB

Sdílet