Třeťáci na Letné

Národní zemědělské muzeum je umístěno v krásné funkcionalistické vile na Letné a my třeťáci jsme se rozhodli ji prozkoumat.
Protože se učíme o ochraně životního prostředí a hlavně o významu vody v krajině a pro život lidí, vyslechli jsme si zajímavou přednášku, kde děti mohly pracovat ve skupinách, odpovídat na otázky a podívat se na zajímavé obrázky a filmy.
Pak už jsme se přesunovali do jednotlivých expozic a tam děti mohly aktivně poznávat různá témata: myslivost, rybářství, zemědělství, navštívili jsme laboratoř ticha, v oddělení gastronomie jsme viděli kuchaře, kteří se připravovovali na soutěž, prošli jsme si oddělení s různými modely traktorů, podařilo se nám také dostat se na střechu muzea, kde jsme se kochali v krásném a teplém počasí neuvěřitelným výhledem na celou Prahu. )
Vůbec se nám nechtělo mezi ty malé lidičky dole, ale nakonec jsme se museli vrátit a odcestovat zpět do Lipenců.

Martina Adamová, třídní učitelka 3. A

Sdílet