Na konto Ligy proti rakovině putuje slušná částka

Jarní měsíce pravidelně patří akcím, kterými pomáháme druhým. Modrým dnem si připomínáme komplikovaný život autistů, během Ponožkového dne jsme si uvědomili, že mezi námi žijí lidé s Downovým syndromem, Kytičkový den nás přiměl zamyslet se nad zákeřnými onkologickými nemocemi a před pár dny jsme pomáhali v rámci akce Run and Help jednomu vozíčkáři, o němž článek teprve připravujeme…

Kytičkový den je akce z této kategorie asi nejznámější. Její téma se totiž týká (nebo může týkat) většiny z nás. Všichni totiž ve svém okolí máme někoho, kdo bojuje s nádorem a rakovina je tématem každého ročníku celorepublikové charitativní akce Ligy proti rakovině Český den proti rakovině. Ne jinak tomu bylo i v letošním ročníku, který se uskutečnil ve středu 15. května.

Do této osvětové akce se zapojují žáci osmých a devátých tříd. Dvoučlenné hlídky našich žáků se ve středu 13. května pohybovaly po obci, rozdávaly informační letáky a nabízely k prodeji žluté kvítky měsíčku lékařského, který je symbolem této sbírky. Tématem letošní sbírky byly nádory plic.

Většinou se naše hlídky setkávají s pozitivním ohlasem mezi veřejností. Někteří lidé naše hlídky sami oslovují a o kytičky si říkají. Máme „štamgasty“, u kterých hlídky na jejich přání zazvoní na zvonek. Letošní ročník byl trošku ovlivněn chladným počasím. Děti byly za dopoledne dost prokřehlé a proto se pohybovaly po obci možná trochu rychleji než obvykle, aby se pohybem zahřály. Pokud jste žádnou z našich hlídek nepotkali a rádi byste tuto akci příští rok podpořili, dejte nám vědět, hlídku k Vám za rok pošleme.

Celkem jsme do ulic vyslali pět „čet“. Dohromady se jim podařilo prodat 677 kytiček za minimální cenu 20 Kč a v torničkách přinesly krásných 14 574 Kč, které už putují na účet Ligy proti rakovině.

Děkujeme našim dobrovolníkům i všem, kteří přispěli.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet