Kačeři si užili Petřín

V sobotu 23. února bylo krásné slunečné počasí. Předpověď byla sice nevalná, ale nakonec bylo jasno, zářivě svítilo sluníčko a vůbec nevadilo, že bylo ve stínu poněkud chladno.
Tentokrát jsme vyrazili do víru velkoměsta – na Petřín :-) První keška byla hned u památníku obětem komunistického režimu. Pak jsme se posunuli o kousek výše a hned nás děti zastavily u hřiště. My jsme měly samozřejmě pochopení a nechaly jsme děti po zimě vyřádit se :-)
Další keška se jmenovala Petřínské sady. Stoupali jsme tedy vzhůru mezi ovocné stromky a tam jsme našli nový úlovek na stromě. Další kešku jsme našli také na stromě. Nemyslete, každá budka nebo krmítko může na Petříně být keška :-) Pak jsme se chvíli kochali nádhernými výhledy na Prahu. Když jsem se rozešli pro další kešku, zjistili jsme, že musíme do prudkého kopce k nějakému pramenu a hledat ve staré zídce ve zděném okně. I tuto kešku jsme našli v pohodě. Pak už zbývalo otočit to směrem k rozhledně a jít pro poslední úlovek. U rozhledny jsme se vyfotili, ale výstup na ni jsme vzdali. Poslední kešku jsme našli na okraji lesíka pod Petřínem.
Byl to nádherný den.

Zážitky dětí:

Filip Šimek, 7. B:
V sobotu 23. 2. jsme byli lovit kešky na Petříně. Ulovili jsme 5 kešek. První keška byla ukryta pod parapetem u pošty. Druhá byla lehká, byla ukryta v ptačí budce. Třetí byla ukryta v prasklině nějakých starých hradeb. Čtvrtá keška byla ukryta v ptačím krmítku. Pátá keška byla ukryta opět v ptačím krmítku. Pak jsme šli na tramvaj a jeli domů.

Honza Šlachta, 7. B:
V sobotu jsme vyrazili na Petřín, kde byla keška rovnou u tramvaje a ta byla hezky schovaná. Po příchodu k zastávce jsme se zastavili na hřišti. Druhá keška byla u rozhledny, což bylo i dětské hřiště. Třetí keška byla u velice zajímavého poklopu. A při cestě na Petřín jsme se zastavili u kešky, kterou jsme nemohli kdysi najít, ale tentokrát jsme ji našli. Poslední byla snad i nejlepší – byla u krásné vyhlídky na Prahu. Pak jsme zjistili, že potřebujeme jít, nasedli jsme na tramvaj a jeli zpět do Lipenců.

Ludmila Pudivítrová, Jana Ullspergerová
 

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet