Trhni si nohou!

Vodácký pozdrav AHOJ je všeobecně znám. Už méně se ví, že vyznavači jízdy na koloběžkách mají své TRHNI SI NOHOU! Jízda po dvou kolech s pravidelným či nepravidelným odstrkáváním jedním či druhým chodidlem je atrakcí pro děti, ale získává si větší oblibu i mezi dospělými. Taková běžná koloběžka je nejbezpečnější dopravní prostředek. Dá se z ní seskočit, zastavit na místě. Nepotřebujete řidičák ani zvláštní dovednosti.

Začalo to u Adama.

Naše škola již čtvrtým rokem právě na koloběžky zve celou obec! U zrodu tradice stál tehdejší prvňáček Adam O., to on se spolužáky ze třídy vykřesal první plamínek společné hromadné jízdy ulicemi, který je díky zájmu dětí i rodičů rozfoukáván rok od roku do většího ohníčku. Letos tedy tradičně desátého desátý nejprve v 10 hodin a 10 minut v rámci dopoledního vyučování vyrazí s policejním doprovodem do ulic všichni naší žáci, kteří do školy dorazí na koloběžce.

V sedm přijďte taky!

Zlatý hřeb programu se dostává ve stejný den ke slovu za tmy. Večer v 19 hodin a 19 minut se rozsvítí pomocí baterek, čelovek, reflexních pásků a svítících náramků barevný téměř dvěstěhlavý had, tvořený z koloběžkářů i běžců nejrůznějších kategorií. Odkud že se bere tolik koloběžek? Děti vytáhnou ty své, tátové a mámy shání, kde se jen dá. Naštěstí v obci sídlí prodejna koloběžek Lerko a té se nápad s akcí TRHNI SI NOHOU! už před časem zalíbil natolik, že nabízí zápůjčky koloběžek zájemcům, kteří si jízdu chtějí užít. Za doprovodu dobrovolných hasičů a městské policie se účastníci akce prosmýknou zabydlenou části Lipenců a podle chování večerních jezdců si to vždy náležitě užívají. Aby ne! Z hasičského auta, které s rozsvíceným majáčkem na střeše kolonu vede, se z reproduktorů během cesty line hlasitá hudba. Na každé křižovatce, kterou účastníci akce projíždí, stojí dospělí ze ŠKRPÁLU, bez kterých by to nešlo, aby zajistili plynulý průběh a bezpečnost. Konvoj uzavírá vozidlo zbraslavských záchranářů a dodává tak klid a jistotu organizátorům. Přijďte taky!

Zájemci o zápůjčku koloběžky si mohou svůj stroj rezervovat na adrese: mutina@zslipence.cz. Dětská koloběžka je zdarma, za dospělou zaplatíte na místě symbolickou částku 50 Kč. A pozor, počet koloběžek má své limity.

Petr Mutina, patron akce :)