Doběhli jsme si pro medaile

V úterý 25. září byla v Radotíně zahájena sportovní sezóna přespolním během. Svou rychlost a vytrvalost si mezi sebou přijelo poměřit devět škol, mezi nimi i naše škola.
Sestavili jsme dívčí i chlapecké týmy v kategoriích II. (4. a 5. třída) a III. (6. a 7. třída). Soutěž spočívala v tom, že se z každé kategorie sčítala umístění čtyř nejlepších závodníků z jedné školy. I když tedy běžel v hromadném startu každý sám za sebe, tak šlo o to, aby všichni obsadili co nejlepší místo a nevzdávali se. Naši žáci i žákyně běželi, jak nejlépe uměli. Počasí nám přálo.
A výsledky? Rozhodně stojí za to! Naše nejmladší dívky zvládly z výběru škol ze 4. a 5. tříd (od nás pouze ze 4. tříd!) vybojovat medaile za 3. místo. Chlapci se také nenechali zahanbit, v celkovém součtu skončili na 5. místě. Naše starší dívky (6. a 7. třída) obsadily místo 6. a chlapci skončili na 7. místě.
Škoda, že se nevyhlašovaly i výsledky jednotlivců, jelikož musím vyzdvihnout běh Fandy Žilky, který svou kategorii naprosto s přehledem ovládl a ve starších chlapcích by na 3. stupeň vítězů vystoupal David Bydžovský.
Akce byla zdařilá. Další sportovní soutěží bude v listopadu florbal, kde také nebudeme chybět.

Lucie Hurdálková, učitelka tělesné výchovy

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet