Družina si vyšlápla na Cukrák

Jako každý rok, tak i letos jsme se na první družinový výlet vypravili na Cukrák. Hned po obědě se děti převlékly do sportovního oblečení, na záda si daly batůžky se svačinou a hurá na Cukrák.

Na cestu nám krásně svítilo sluníčko, a i když cesta vedla do kopce, dětem to vůbec nevadilo. Les byl plný hub. Někdo měl s sebou košíček nebo tašku, někteří si z kůry vyrobili "tácky", do kterých si nasbírané houby dávali.

Asi po hodince a půl jsme se dostali na místo. Nad námi se tyčila 220 metrů vysoká stavba vysílače. Jeho konstrukce váží 2000 tun a v základu má průměr 16 metrů. Zde jsme si udělali přestávku na svačinu. Děti si odpočinuly, usadily se mezi stromy a s chutí se pustily do svačiny, kterou měly připravenou z domova.

Cesta zpátky už byla z kopce, tak utíkala rychleji. Po cestě se děti učily poznávat stromy, které zde rostou. Někteří se snažili nasbírat ještě poslední houby, aby z nich doma maminky mohly výletníkům něco dobrého uvařit.

V 17 hodin jsme se vrátili ke škole, kde už čekali rodiče a určitě se těšili na to, jaké zážitky z výletu jim budou děti vyprávět.

Dagmar Sakařová, vychovatelka

Sdílet