Bleší trhy aneb levně prodat, dobře koupit

Blešák. Burza. Prostě bleší trh. Název prý pochází ze středověku. To panovník předal darem oblečení poddaným. Ti si je mohli nechat, nebo s ním dále obchodovat. A obchodovalo se přitom s kdečím

S páťáky jsme se rozhodli věnovat jednu středeční pravidelnou Knihárnu právě obchodování s použitými věcmi. Přitom věcmi, které stále mají svou hodnotu. Náš blešák nebude obsahovat žádné kličky ani pasti. Chceme pohodovou atmosféru, úsměv, zábavu, pro někoho příležitost prodat, pro jiného levně koupit. A prodávajícími budou žáci naší školy.

Rádi bychom navázali na akci paní učitelky Swiacké a Marušky z devítky, které koncem minulého školního roku zorganizovaly v naší škole prodej použitého oblečení. Přece jen, děti rychle rostou. Věděli jste, že podle statistik je 80 % našeho šatníku nevyužitá? Paní učitelka i Maruška jsou hybnou silou ekologického myšlení na naší škole. Shodně tvrdí, že je škoda, když nám většina oblečení leží jen tak ve skříni, přitom by mohla někomu udělat radost a ulevit tak textilnímu průmyslu. Obě přislíbily svou účast na listopadovém blešáku, a stanou se tak jakýmisi ambasadorkami akce.

Tentokrát kromě oblečení můžete na blešáku prodat knihy, ale i lyže, hračky, pastelky. Vše, co může mít pro někoho ještě cenu. Ale pozor, požadována a očekávána je čistota i funkčnost nabízených věcí. Seznam nepřípustných věcí neuvádíme, spoléháme na zdravý úsudek a rozum prodávajících, pro jistotu si ale vyhrazujeme právo na vyřazení takového zboží a prodejce, který by nějak překročil práh záměru pořadatelů.

Bleší trhy proběhnou dne 13. listopadu v jídelně školy. Začínáme v 16 hodin, končíme v 18 hodin. V rámci akce si mohou návštěvníci dát kafe, čaj a nějakou dobrotu, páťáci vás mile rádi obslouží. A aby bylo o zábavu postaráno, můžete si taky zahrát deskové hry, pokud by snad všechny stoly nepadly na oltář blešáku, tak je připravíme.

Přijměte pozvání, udělejte si čas, přijďte pobejt, třeba si i něco vybrat, něco prodat, pobavit se. Všichni jste vítáni, děti si mohou vyzkoušet svůj první prodej. Samozřejmě se jedná o obchod, ale především půjde o dobrou náladu.

Pokud se chcete blešího trhu účastnit jako prodejci, prosím ozvěte se na: mutina@zslipence.cz, abychom dokázali předem zajistit odpovídající počet míst. Neplatí se poplatek za místo, žádný poplatek z prodeje. Nám stačí úsměv a spokojenost příchozích.

Těší se na vás páťáci.

Petr Mutina, třídní učitel

Sdílet