Děti z družiny navštívily zvířátka

Ve čtvrtek 17. října jsme s družinkou vyrazili na výlet do Minizoo na Zbraslavi. Po obědě jsme si vzali baťůžky a jeli jsme autobusem na Zbraslav. Procházkou jsme došli do zoo koutku, kde jsme viděli například daňky, muflony, sovu pálenou, divoká prasata nebo výra velikého.

Po prohlídce zvířátek si děti nasbíraly krásné podzimní listy a daly si svačinku, aby nabraly síly na zpáteční cestu, kterou jsme již absolvovali pěšky. Šel s námi i pan školník, který vzal na výlet svoji fenku Dorinku, a tak se děti též dozvěděly, jak se mají chovat při setkání s pejskem, kdy ho můžou hladit, že k pejskům přistupujeme vždy tak, aby o nás věděli a nelekli se, nebo proč pejsky nekrmíme naší svačinkou.

Počasí nám přálo a i přes některé unavené a bolavé nožičky jsme si výlet užili.

Petra Vorlová, vychovatelka

Sdílet