Bleší trhy češtinu neřešily

Blešák páťáků - to bylo pozdvižení v tradiční středeční knihárně! Stoly se prohýbaly pod použitým zbožím. Z většiny děti vyrostly, hračky či knížky je přestaly bavit. Nejvíce se nabízelo oblečení, ale k vidění - a tím pádem i k dostání - byly třeba dětské golfové hole, hokejové chrániče a rukavice, spinery, florbalky, lyžařské boty, kopačky. Šaty, střevíce, lak na nehty, čelenky, flitry. Taky slyz a tryko, jak zněly nápisy na dětmi vyrobených poutačích. Čert ber češtinu, tady šlo o obchod! Nabídka převyšovala poptávku, takže spousta přinesených věcí po skončení trhů zase putovala zpátky do kabel. Přesto byli malí obchodníci spokojeni. Nějaké penízky jim prodej přece jen vynesl. Osmáci nám pomohli zajistit cateringový servis, maminky páťáků dodaly voňavé napečené dobroty či chlebíčky. Za jídlem se jen zaprášilo a za blešími trhy se zavřely brány. Je načase udělat místo trhům vánočním...

Petr Mutina, organizátor

Sdílet