Čtvrťáci zažili podzimní Vyšehrad

Že je Vyšehrad magické místo, které je opředeno bájemi a pověstmi, se šli přesvědčit žáci obou čtvrtých tříd. Podnikli jsme výlet na místa, o kterých se povídá ve starých pověstech českých a vyslechli jsme si od paní průvodkyně povídání o pověstech, které jsou méně známé, ale možná o to více zajímavější.

Děti samy měly znalosti o Krokovi a jeho dcerách, o Bivojovi a Kazi, o Libuši a Přemyslu Oráči a nejvíce je zaujala pověst o Horymírovi a Šemíkovi. Z daleké historie jsme se přenesli do té nedávné a na vyšehradském hřbitově jsme si popovídali o známých spisovatelích a osobnostech české kultury, kteří tam odpočívají. Také jsme se zastavili u ďáblových kamenů, které se na Vyšehradě objevily neznámo odkud.

V barevném podzimním dni to byl moc hezký výlet.

Martina Adamová, třídní učitelka 4. A a Lenka Řezníčková, třídní učitelka 4. B

Sdílet