Pomozte nám dostat do Lipenců Jirku Krále!

Proč? Kdo je Jirka Král? Proč zrovna Jirku Krále? Pokud Vás napadají tyto otázky, věřte, že spousta školáků na ně bude znát odpověď. Jirku Krále totiž ti starší dobře znají. Stejně jako Kovyho. Oba jsou youtubeři. Jirka bývalý, Kovy současný...

Dnešní generace Z je nazývána také počítačovými domorodci. Počítače a dotykové displeje jim nejsou cizí. Bravurně a intuitivně je ovládají a nemají před nimi respekt. Internet a různé sociální sítě používají možná častěji než komunikaci „z oka do ucha“ J. Jsme si vědomi toho, že počítač je výborný sluha, ale zlý pán. Seznamujeme naše žáky i s odvrácenou tváří technologií, ale protože „doma není nikdo prorokem“, snažíme se v rámci preventivních aktivit domluvit i nějaké jiné „zdroje“, které by jim o nástrahách internetu pověděly z jiné strany.

Snažili jsme se do školy dostat Bena Christovaa, který takové besedy na školách dělá, ale byl vytížený a pokaždé nás odkázal na později, až bude mít více času. Už více než rok se snažíme do školy pozvat Jirku Krále, kterého většina dětí bude dobře znát, ale zatím také marně. Zkoušeli jsme jej oslovit prostřednictvím Avastu, pod jehož hlavičkou se podobné besedy na školách konají, ale i napřímo prostřednictvím jeho manažera. Obojí dosud marně. Takovou besedu nejde objednat, tu si musíme vyhrát.

Právě v těchto dnech probíhá mezi pražskými školami soutěž, do které jsme se také přihlásili. Besedu s Jirkou Králem získá ta škola, která v akci Buď safe on-line získá nejvíce hlasů. Hlasy se získávají dvěma způsoby:

1. hlasováním na odkazu  – z každého facebookového profilu je možné hlasovat jen jednou, tzn. rodina může zajistit tolik hlasů, kolik má na FB profilů…

2. vyplněním ankety– odpovědět na pět otázek můžete opakovaně, tzn. počet „hlasů“ odeslaných prostřednictvím vyplnění dotazníků není omezen…

Hlasování už probíhá a některé školy tak mají trošku náskok. Ze zkušeností manažerky projektu ale dosahují menší školy často i lepších výsledků než školy s velkým počtem žáků. Pomozte nám prosím sbírat body a případně i rozšířit anketu mezi širší rodinu nebo své známé. Odměnou bude pro naše žáky beseda s někým, kdo jim o bezpečném internetu má co říci…

Na hlasování máme celý týden, bude ukončeno v neděli 1. prosince přesně o půlnoci.

Děkujeme za pomoc.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet