Čtvrťáci uspořádali vánoční jarmark

Čtvrťáci z Lipenců se začátkem adventu proměnili v jarmareční výrobce a prodejce a rozhodli se potěšit Zbraslaváky a Lipenečáky krásnými vánočními trhy na Zbraslavském náměstí. Ve spolupráci s Českou spořitelnou, která pomohla s realizací, se jim podařilo proměnit náměstí na jedno čtvrteční odpoledne na vánoční ostrov uprostřed rušné křižovatky.

Samotná příprava trvala několik týdnů, vyrábělo se ve škole i doma. Rodiče byli skvělí a malé obchodníky podpořili. Krabice s výrobky se vršily a začala fáze naceňování a domlouvání. Děti argumentovaly, hlasovaly a učily se naslouchat jeden druhému.

V den jarmarku bylo vše připraveno, včetně výborných buchet a pohoštění, které připravili rodiče. Na náměstí už byly připravené čtyři stánky České spořitelny a protože výrobků bylo opravdu hodně, přivezly se také stoly z Lipenců. Děti si rozdělily místa, začaly vystavovat výrobky a první kupující se objevili hned s úderem třetí hodiny. Každý ze čtvrťáků měl své místo, buď děti prodávaly nebo účtovaly nebo také mohly vyvolávat informace amplionem. S přibývající tmou ubývalo ze stolů výrobků a přibývalo spokojených kolemjdoucích. Děti dokázaly svým nadšením navodit správnou vánoční atmosféru a spoustě lidí tak určitě začal krásný adventní čas o pár dní dříve.

Martina Adamová a Lenka Řezníčková, třídní učitelky 4. tříd

Sdílet