Děti z družiny mlsaly v čokoládovně

Ve čtvrtek 21. listopadu děti z družiny vyrazily s CK2 do čokoládovny RODAS. Od školy jsme vyjeli objednaným autobusem směr Šestajovice.

Hned po příjezdu se děti dozvěděly o historii čokolády, odkud pochází, z čeho se vyrábí, jaké známe druhy a kdo ji přivezl do Evropy. Po krátkém povídání si každý z dětí vyrobil a nazdobil svoji čokoládu. Než ztuhla, dostaly vánoční postavičku z bílé čokolády a barevné polevy k nazdobení. Vše co dětem zbylo z vyrábění – čokoládu, oříšky, kokos, maršmelouny, samozřejmě s chutí snědly . 

Následovala svačina a nakupování v místním obchůdku, kde si děti nakoupily nejen čokoládu, ale i svíčky, mýdla, koupelové soli a někteří si zakoupenou svíčku sami ozdobily.

V závěru jsme si prohlédli malý zoo koutek a mohli se vydat na zpáteční cestu. Výlet se všem moc líbil. 

Zuzana Fatková, vedoucí vychovatelka

Sdílet