Austrálii pošleme nejméně 25 tisíc!

Ohromné požáry, se kterými v Austrálii bojují hasiči už několik týdnů, mají řadu obětí. O život přišly desítky lidí a tisíce živočichů. Některým druhům, které byly už před požárem ohrožené, hrozí vyhynutí. S nápadem přidat se k těm, kteří se snaží pomoci, přišly tři dívky z osmé třídy a my jsme je v jejich úsilí rádi podpořili. S prezentací o přírodní katastrofě obešly všechny třídy, aby ostatní děti seznámily se svým záměrem. V motivaci pak pomohly paní učitelky a páni učitelé.

Nápad děvčat jsme ještě trošku rozvinuli, aby to nebylo jen vybírání peněz a děti „přiložily ruku k dílu“. V hodinách výtvarné výchovy a v družině vyrobily obrázky, ze kterých jsme udělali výstavu. Během středeční Knihárny měli návštěvníci možnost vybrat si některý z obrázků a přispět za něj do kasičky libovolnou částkou. Občerstvení zajistily děti v rámci hodin vaření v rodinné výchově a veškerý zisk z prodeje putuje také na konto Austrálie. Dvěma obrázky na plátně, které doma samy vyrobily, přispěly Klárka a Mařenka. Na Klárky obrázek s klokanem (plátno 25x30 cm) jsme se složili v pedagogickém sboru a přispěli jsme za něj do kasičky částkou vyšší než osmnáct set korun. Bude viset někde ve škole, aby nám připomínal tuhle dobročinnou akci. Mařenka přinesla svůj obraz s barevným lvem. Plátno o rozměru 50x70 cm nemůžeme dát k dispozici jen tak, a proto tohle nejvýraznější dílko dáváme k dispozici veřejnosti a předáme jej tomu, kdo za něj na pomoc Austrálii nabídne nejvyšší částku… Tato malá dražba bude ukončena ve čtvrtek 30. ledna v pravé poledne. Obraz je vystavený v recepci naší školy, zájemci si jej mohou přijít prohlédnout zblízka. Můžou pak nabídnout příspěvek a případně „přihazovat“ přímo na facebooku školy v komentářích, mailem (info@zslipence.cz, předmět zprávy: Austrálie) je však vhodné vážný zájem potvrdit a dát na sebe telefonní kontakt. Ve čtvrtek odpoledne, bude autora nejvyšší nabídky někdo ze školy telefonicky kontaktovat…

Moc děkujeme všem, kteří navštívili středeční knihárnu a vybrali si nějaký obrázek nebo přispěli přímo do kasičky na recepci. V současné době máme v kasičce částku 25 000 Kč. Najde-li se zájemce o velký obrázek na plátně, přidáme nejvyšší nabídnutou částku k této částce a vše pošleme tam, kde peníze mohou pomoci. O dalším postupu budeme informovat.

 Jitka Krůtová, ředitelka školy

 

Sdílet