Co se děje ve škole v době jarních prázdnin?

Zatímco děti si užívají jarní prázdniny, ve škole mají provozní zaměstnanci spoustu práce. V kuchyni se dělají poslední úpravy odpadu a přívodu vody, abychom mohli malý konvektomat vyměnit za velký. Pan školník kromě jiného provádí kontrolu a výměnu zářivek ve třídách, aby se v jedné třídě nesešly zářivky s teplým a studeným světlem, na což nás upozornila nedávná návštěva z hygienické stanice. Paní ekonomka s paní recepční provádějí dlouho připravovanou elektronickou inventarizaci majetku, což v praxi znamená, že veškerý majetek polepují samolepicími štítky s čárovým kódem. Desítky hodin příprav, nyní ještě několik hodin realizace, ale příští inventura už bude mnohem efektivnější a přesnější, než byla dosud, kdy jsme majetek měli sepsaný ručně v papírové  formě. Svou práci si ve škole odvedli ajťáci, a tak je už jen otázkou pár hodin zprovoznit telefony i v těch kabinetech, kde dosud datové rozvody chyběly. 

A co se děje v kancelářích? Vedení školy i paní hospodářka se snaží týden bez dětí a učitelů využít k tomu, aby přebujelou administrativu zkrotili a příští týden začali "s čistým štítem", tedy bez nevyřízených hromádek papírů a spousty restů, které za běžného provozu není možné zvládnout :)  Jednou z věcí, kterou jsme v těchto dnech uzavřeli, je i pomoc Austrálii. Na otevřené konto, které za tímto účelem zřídila pražská zoologická zahrada, jsme odeslali 27 500 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. Věříme, že peníze pomohou v záchraně jedinečné fauny nejmenšího kontinentu. 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet