Žáci 5. třídy testovali své předpoklady ke studiu

Spousta rodičů žáků pátých tříd po celé republice v současné době zvažuje možnost přihlásit své dítě ke studiu na osmileté gymnázium. Stejné dilema řeší i rodiče našich žáků. Abychom jim usnadnili nelehké a zodpovědné rozhodnutí, které ovlivní jejich dítě minimálně na dalších osm let, objednali jsme pro naše páťáky test společnosti SCIO, kterým se jejich obecné studijní předpoklady prověří. Tohoto testu se zúčastnilo v pátek 2. listopadu celkem 24 dětí. Přibližně za měsíc bychom měli mít od společnosti SCIO pro každé dítě vypracovanou podrobnou zprávu s rozborem výsledků a porovnání s výsledky vrstevníků z celé republiky. V současné době máme zatím pouze informace částečné, se kterými budou rodiče seznámeni v době třídních schůzek.

Věříme, že tento test pomůže všem učinit to správné rozhodnutí. Rodičům studijních typů potvrdí opodstatnění jejich úvah a dítě ve snaze studovat podpoří. A rodičům ostatních dětí, kteří o gymnáziu mluví možná jen z obavy, aby tu nezůstaly bez kamaráda, který se na gymnázium chce hlásit, pomůže v argumentaci, že gymnázium není v tuto chvíli pro něj to správné řešení a na základní škole mu ještě pár let bude líp.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet