Žáci osmých tříd testovali své dovednosti pro život

Měsíc březen je v plánu všech testů pro základní školy, připravované společností SCIO, vymezen pravidelně žákům osmých tříd. Jejich test se jmenuje Dovednosti pro život a jeho cílem je posoudit jejich klíčové kompetence, tedy zjednodušeně řečeno jejich schopnost používat nabyté znalosti v praxi. Test byl složený z praktických úloh a rozdělený byl na tři části: řešení problémů, vztahy a komunikace, práce s informacemi. Výsledky ve všech třech částech testu byly vyhodnoceny a zařazeny do jedné z pěti úrovní: začátečník, průzkumník, objevitel, profík a specialista.

Testování se zúčastnily téměř čtyři tisíce žáků z celé České republiky. Každý žák dostává Individuální zprávu žáka, v níž jsou jeho výkony porovnány se spolužáky ve třídě a dále pak s ostatními účastníky testování příslušného ročníku v celé republice. Žáci z naší školy se ve všech třech částech umístili v první desítce mezi 99 zúčastněnými školami (viz shrnutí jednotlivých částí).

Je potěšující, že mezi sebou nemáme žádného začátečníka :) Individuální výsledky našich žáků se pohybovaly od úrovně průzkumníka až po specialistu. Většina žáků se pohybovala na úrovni 2–3, tedy profík a objevitel, polovina z nich dosáhla alespoň v jedné části testu na nejlepší úroveň (specialistu), jeden ze žáků dosáhl nejlepší úrovně dokonce ve všech třech částech testu!

Pokud mám výsledky žáků osmé třídy shrnout, nemůžu jinak, než že nám udělaly ohromnou radost. Žáci mají dobré základy a doufáme, že na nich v následujících letech budou dobře stavět…

Jitka Krůtová, ředitelka školy
 

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet