Pomohli jsme Moravě...

Zahájili jsme nový školní rok. Pro nás běžná rutina, pro některé školy téměř zázrak. Mám na mysli školy v moravských obcích, které v červnu zasáhlo ničivé tornádo. Na konci minulého školního roku jsme na základě iniciativy jedné naší žákyně uspořádali sbírku na pomoc těmto obcím. Na vybírání peněz jsme měli jen poslední tři dny školního roku, i tak se ale podařilo dát dohromady celkem 15 tisíc korun. Oslovili jsme ředitele škol ve čtyřech obcích, které byly tornádem postižené. Asi největší škody napáchalo tornádo v Hruškách, o kterých bylo v televizi několik reportáží, a také v Moravské Nové Vsi. Tu jsme si nakonec vybrali a tam jsme peníze poslali. 

Na tuto sbírku jsem si vzpomněla včera, když jsem zaslechla v televizi reportáž o mateřské škole v Moravské Nové Vsi. Maličko jsem se zastyděla, že jsem nedotáhla akci "Sbírka" do konce. Peníze sice jsou už dávno na účtu Moravské Nové Vsi, ale informaci o tom zatím stále dlužím. Tedy už ne. 

Děkuji všem, kteří přispěli. Hřeje mě pocit, že i my jsme se podíleli na likvidaci škod, i když jen malou částkou ve srovnání s tím, kolik milionů opravy musely stát. Věřím, že každá pomoc má smysl, tedy i ta naše :)

Přikládáme fotografie pořízené, které byly pořízené krátce po tornádu…

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet