Kytičkový den v náhradním termínu

Dobročinnou sbírku na podporu Ligy proti rakovině určitě znáte. Tato celonárodní sbírka se jmenuje Český den proti rakovině, ale mezi lidmi je známa spíš jako Kytičkový den. Asi proto, že jejím symbolem je žlutý kvítek měsíčku lékařského. Ten si můžete koupit vždy v polovině května, kdy se tato sbírka pravidelně koná. A protože letos na jaře sbírka proběhnout nemohla, organizuje ji Liga proti rakovině v náhradním termínu.

S organizací sbírky nám vždycky pomáhají starší žáci. I letos budou obcházet třídy ve škole a mladším spolužákům budou nabízet ke koupit žlutý kvítek. Do ulic tentokrát ale nevyrazí. Máte-li zájem podpořit tuto sbírku, která je letos zaměřena na prevenci rakoviny ledvin, močového měchýře a prostaty, můžete si pro kvítek dojít k nám do školy. Na recepci budou kvítky k prodeji od středy 29. září a pak ještě celý následující týden, tedy do středy 6. října. A příští rok, v obvyklém termínu, zase vyrazíme s kytičkami i do ulic. 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet