Představujeme projekt MAP

MAP je zkratka pro Místní akční plán rozvoje vzdělávání. Spojuje všechny, kdo v obvodu Prahy 16 mají co do činění se vzděláváním. Do projektu jsou zapojeny školky i školy z Radotína, Velké Chuchle, Zbraslavi, Lochkova a také z Lipenců. Aktivity projektu MAP II, který probíhá v letech 2019-2022 jsou zaměřeny na vzdělávání pedagogů a pomoc školám, ale cílí také hodně na rodiče. 

Níže přikládám text, kterým Iva Houserová, koordinátorka spolupráce, přibližuje činnost MAPu. Chcete-li být informování o plánovaných akcích, dočtěte až do konce...

Projekt MAP II. Praha 16 je založen na vzájemné spolupráci aktérů, kteří se účastní vzdělávacího procesu, nebo ho nepřímo ovlivňují. Hlavním cílem je společně definovat prioritní oblasti, do kterých by v daném území bylo vhodné směřovat podporu a rozvojové aktivity. Projekt se z velké části zaměřuje na rodiče a děti. Pravidelně pořádáme workshopy a semináře pro rodiče, které jsou hrazeny z projektu a tedy pro účastníky zdarma. Ve výběru témat se snažíme reagovat na skutečnou potřebu a poptávku získanou ze zpětné vazby přímo od rodičů. Jako příklad můžeme uvést velice úspěšný seminář na téma Školní připravenost a zralost, kde se rodiče předškoláčků potkali se zástupci pegagogicko-psychologické poradny a velice podrobně se seznámili s tím, jaké schopnosti a dovednosti by děti měly mít před nástupem do školy a jak je možné děti v tomto směru rozvíjet. Více informací o projektu i reportáže z realizovaných akcí najdete na našich webových stránkách nebo na facebooku. Budeme rádi, pokud se stanete součástí našeho projektu a pomůžete nám v jeho rozvoji. Pro registraci k odběru pozvánek na akce pro rodiče projektu MAP II. Praha 16 prosím vyplňte registrační formulář.

Máte-li zájem o konkrétní téma, dejte paní Houserové vědět, je velmi pravděpodobné, že se pokusí Vašim potřebám vyhovět... Kontakt na ni je houserova.iva@gmail.com.

Jitka Krůtová, ředitelka školy 

Sdílet