Jak se žilo v pravěku?

Ve středu 15. září se společně třídy 6. A a 6. B zúčastnily půldenního výletu do archeoparku Všestary. Archeopark leží nedaleko Hradce Králové a kromě budovy muzea je součástí parku i replika pravěké vesnice. Žáci měli možnost se od zkušeného průvodce dovědět více informací o způsobech obživy pravěkého obyvatelstva, projevech jejich kultury a fungování tehdejší společnosti.

Kromě moderní expozice v muzeu žáci navštívili i pravěkou vesnici, kde měli možnost na vlastní oči vidět i různé druhy budov z tehdejší doby a vyzkoušet si dobové nástroje. Přestože samotná prohlídka trvala přes dvě hodiny, díky poutavému stylu přednášení pana průvodce děti jevily o problematiku celou dobu zájem. 

Zpětně mohu akci ohodnotit jedině kladně, protože žáky bavila a navíc vhodně doplnila probíranou látku.

Michaela Láníčková, třídní učitelka 6. A

Sdílet