Víme víc o svaté Ludmile

V letošním roce, konkrétně 15. září, si připomínáme 1100. výročí smrti první české historicky doložené kněžny, babičky sv. Václava a světice sv. Ludmily. Toto významné výročí nás inspirovalo k vytvoření projektu, týkající se právě této ženy.

Sv. Ludmila tedy byla zmíněna ve většině předmětech napříč všemi ročníky. Výtvarně jsme ztvárnili postavu sv. Ludmily buď jako návrh na vitráž skla, dotvořením druhé poloviny portrétu, nebo na obrázku figurovala jako patronka různých významných míst Čech. Rozkódovali jsme šifru, která nám přiblížila, kdo to sv. Ludmila byla, a zároveň jsme si zopakovali početní operace jak s přirozenými, tak celými čísly. Naučili jsme se píseň o sv. Ludmile, přeložili anglický text, vybarvili komiks, zhlédli různé dokumenty, zahráli si řadu kvízů a to vše na téma sv. Ludmila. Stručně řečeno nás sv. Ludmila v několika minulých dnech provázela skoro na každém kroku.

Vybrané práce byly vystaveny na středeční knihárně v prostorách školní jídelny a i nadále budou po nějakou dobu zdobit prostory školy. Památku sv. Ludmily jsme tedy uctili opravdu plnohodnotně.

Ivana Bothová, vyučující M a HV

Sdílet