Koloběžení snad bude!

Pěknou tradicí, kterou na naší škole máme, je Koloběžení. To se takhle jednou před několika lety domluvili žáci se svým panem učitelem, že do školy přijedou na koloběžce, a nápad byl na světě. Což kdyby na kolobrndě přijeli do školy všichni, kdo ji mají? A tak to všechno začalo... 

Aby to nebyla jen zábava, využíváme této příležitosti, abychom si s dětmi připomněli pravidla silničního provozu z pohledu chodce i řidiče. Během výuky si jízdu po silnicích v obci vyzkoušíme a večer se projedeme ještě jednou. To už je i s rodiči a širší veřejností, za tmy, a na cestu si svítíme čelovkami. Aby obě akce proběhly bezpečně, pomáhají nám s organizací strážníci Městské policie, večer spočívá hlavní tíha zajištění bezpečnosti na dobrovolnících ze spolku rodičů Škrpál, kteří stojí na každé křižovatce, kterou naše kolona projíždí. 

Loňský ročník jsme nemohli uspořádat kvůli kovidu. Ten letošní už proběhnout může. Akci jsme pořádali vždy 10. 10., ale tento den připadá letos na neděli, a tak se letošní školní i veřejné Koloběžení uskuteční o den později, tedy 11. října. Dopolední jízdu plánujeme jako obvykle od 10:10 hod., večerní jízdu od 19 hodin. Na dopolední školní akci se nevztahují žádná mimořádná opatření, večerní skupina už není považována za "homogenní", a tak je potřeba dodržet pravidlo OTN (tzn. O=očkování, T=platné negativní testování, nebo N=méně než 180 dnů od prodělaného onemocnění). Všichni účastníci (kromě žáků a zaměstnanců naší školy) by měli splňovat jednu z těchto podmínek a potvrzení o tom by měli být schopni na požádání předložit. Moc prosíme o respektování tohoto nařízení, abychom na místě nemuseli řešit nějaké nepříjemnosti.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou!

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet