Děti z družiny šly na Cukrák

Ve čtvrtek 30. září odpoledne se děti s družinou vydaly na první výlet v tomto školním roce. Po obědě si chvilku odpočinuly, připravily batůžky, doplnily pití a mohlo se vyrazit.

Od školy jsme vyrazily k hájovně, kde byla první větší zastávka. Děti se občerstvily. Povídali jsme si o správném chování v lese, jaká zvířátka můžeme cestou potkat a kterým směrem se musíme vydat, abychom dorazili k cíli. Cestou měly děti za úkol sbírat houby, z kterých jsme si chtěli ve škole udělat poznávací výstavku. Hub našly málo a tak sbíraly přírodniny, které se jim líbily.
Po třetí hodině jsme došli k vysílači Cukrák, následoval odpočinek a svačinka, na kterou se děti hodně těšily. Domů jsme se vydali po žluté turistické značce, místy jsme si zkracovali cestu lesem.

Pár minut po páté jsme se vrátili ke škole, unaveni, ale všichni v pořádku. Výlet se všem moc líbil.

Zuzana Fatková, vedoucí vychovatelka

Sdílet