Škrpál uspořádal branný závod

Každá škola má školskou radu, která plní některé zákonné náležitosti, a většina škol má navíc také spolek rodičů, jehož činnost závisí jen a pouze na aktivitě a kreativitě jeho členů. Jsem moc ráda, že aktivní a kreativní členy má i spolek rodičů při naší škole. Jeho název je ŠKRPÁL (Školní Klub Rodičů a Přátel z Lipenců) a mezi jeho nejlepší akce bezesporu patří branný závod pro děti a rodiče, který se koná pravidelně na začátku podzimu.

Letošního 5. ročníku, který se uskutečnil v neděli 3. října, se zúčastnilo 37 týmů. Celkem 101 kluků, holek a jejich rodičů se vydalo v pravidelných intervalech na trať, kde je čekala řada zajímavých stanovišť, na nichž plnili různé úkoly. Do organizace závodu se zapojilo celkem 44 rodičů, kteří zajistili nejen jednotlivá stanoviště, ale také občerstvení a perníkové medaile pro účastníky. Sladké odměny a ovoce pro závodníky dodala Velkotržnice Lipence, finančními příspěvkem na odměny a zapůjčením ozvučovací techniky přispěla i naše městská část a prostory na fotbalovém hřišti zapůjčili naši Sokolové. Když si k tomu přidáte krásné počasí, pak tuto akci není možné hodnotit jinak než jako výtečnou :).

Zde se můžete podívat na konečné výsledky.

Vážím si toho, když si více než čtyři desítky dospěláků v neděli udělá čas, aby připravili akci pro ostatní. Všem organizátorům ze ŠKRPÁLU za tuto akci moc děkuji. Snad jim stovka spokojených závodníků byla dostatečnou odměnou za jejich aktivitu a dodala jim energii na pořádání dalších podobných akcí.  

Jitka Krůtová, ředitelka školy

 

Sdílet