Podzimní nálada v 1. B

V týdnu od 18. do 22. října zavládl nejen venku za okny, ale také v 1. B podzim. Děti po celý týden každý den buď malovaly, nebo vyráběly. Společně modelovaly houby z modelíny, obtiskávaly listy, navlékaly korálky ze šípků nebo třeba míchaly podzimní barvy jako malíři. V průběhu týdne jsme vyrazily do podzimní přírody nasbírat listy a další přírodniny. Po cestě si děti také pohrály a ukázaly mi houpačkový strom, na kterém si i chvilku pohrály.

V českém jazyce se děti naučily podzimní básničku s názvem Podzimní počasí. Dětem jsem četla podzimní pohádky. Po celý týden jsme si hodně povídaly o podzimu. Děti vytvořily krásné podzimní plakáty a poradily si i s myšlenkovou mapou na téma podzim. V prvouce ochutnávaly a poznávaly podzimní druhy ovoce. Nejvíce jim chutnalo jablíčko a hruška. V závěru týdne vyrazily do školy v podzimních barvách a měli módní přehlídku. Po celý týden děti hezky spolupracovaly, pomáhaly si a vytvořily spoustu krásných výrobků. Musím je moc pochválit.

Petra Illichová, třídní učitelka 1. B

Sdílet