Adoptovali jsme vakoveverku

Dne 26. října jsme my, žáci 5. A, vyrazili do pražské zoo. Moc jsme si přáli mít ve třídě nějaké zvířátko, o které bychom se mohli starat, nejdříve jsme se rozhodli pro vodního dráčka, zjistili jsme ale, že je poněkud náročné se o něj starat, začali jsme tedy uvažovat o strašilce, a tak jsme se ve třídě rozdělili na dvě skupinky a nemohli jsme se dohodnout.

Nakonec jsme ale zjistili, že je možné adoptovat si zvířátko v zoo. Rozhodli jsme se pro vakoveverku, každý z nás přispěl drobnou částkou a stali se z nás tak adoptivní rodiče vakoveverky. Jsme moc rádi, že ji máme a můžeme jí pomoci.

Zároveň jsme výlet do zoo využili k tomu, abychom si zopakovali podnebné pásy, které teď probíráme ve vlastivědě, podívali se na zvířata, rostliny a další zajímavosti.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se, až naši vakoveverku zase uvidíme!

Blanka Čížková, třídní učitelka 5. A

Sdílet