Jak dopadla naše premiéra v lakrosu?

Od září chodí do naší školy trenéři, aby naše žáky naučili indiánský sport s názvem lakros. Trenéři oslovili hráče ze čtvrté třídy, jestli si nechtějí zahrát turnaj proti jiným čtvrťákům. Toho jsme z radostí využili...

Turnaje se účastnilo šest týmů ZŠ Lipence, Černošice, ZŠ Compass, ZŠ Meteorologická a dva týmy sestavila ZŠ Drtinova. 

První zápas začal opatrným nástupem, kde některé hráče viditelně svazovala nervozita a tíha prestiže reprezentace školy. Postupem času tlak opadával a začal se hrát vyrovnaný zápas, který kluci a holky prohráli o jediný gól pět ku šesti. Druhý zápas Lipenců proti Černošicím začal drtivým tlakem našich hráčů, který vykrystalizoval ve vedení dva nula. Černošičtí dotáhli skóre a následovalo prodloužení, ve kterém jsme obdrželi branku a prohráli dva tři. Naši hráči byli značně rozčarovaní z další prohry. 

Do zápasu o páté místo si vzal motivační řeč náš hráč Sam. Týmu sdělil, že se nepřijel pouze zúčastnit, ale rozhodně zabojovat a vyhrát. Nabuzený tým z Lipenců vyhrál poslední zápas a mohl slavit krásné páté místo.

Jiří Loskot, vyučující TV

Sdílet