Žáci 5.A navštívili hvězdárnu

V úterý 2. listopadu naše třída - 5. A navštívila hvězdárnu. Jelikož nás vesmír velmi bavil a zajímal, v rámci hodin výtvarky jsme si nakreslili každý svou planetu, na slohu jsme pak o ní psali, jak se jmenuje, co a kdo na ní žije, jak je velká apod. Na přírodovědu jsme ve skupinách vytvořili referáty na jednotlivé planety a celou výuku o vesmíru jsme završili návštěvou Štefánikovy hvězdárny

Vyrazili jsme ráno od školy autobusem a prošli jsme si celé Kinského zahrady, kterými jsme došli až ke hvězdárně. 
Ve hvězdárně jsme si mohli prohlédnout astronomickou výstavu, viděli jsme dokument o vesmíru a na jeho konci jsme měli krátkou besedu s astronomem. Také jsme se šli podívat do kopulí, kde jsme si mohli prohlédnout obrovské dalekohledy a jelikož nesvítilo sluníčko, tak jsme bohužel nemohli pozorovat oblohu, podívali jsme se alespoň na Petřínskou rozhlednu.

Po skončení promítání a prohlídky jsme se vydali zpět do školy a jelikož byl zprovozněna lanová dráha, na Újezd jsme tak dojeli lanovkou.

Výlet jsme si moc užili!

Blanka Čížková, třídní učitelka 5. A

Sdílet